- Part # MP2060-100-1%
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
MP20601001
RESISTOR
POWER FILM
100 OHM
60W
1%
RESISTANCE:100OHM
PRODUCT RANGE:MP2060 SERIES
POWER RATING:60W
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
RESISTOR CASE STYLE:TO-220
VOLTAGE RATING:250V
RESISTOR ELEMENT TYPE:THICK FILM
NO. OF PINS:2PINSROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/7/2024
MP2060-100-1%
Specifications
- Part # MP2060-100-1%
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
MP20601001
RESISTOR
POWER FILM
100 OHM
60W
1%
RESISTANCE:100OHM
PRODUCT RANGE:MP2060 SERIES
POWER RATING:60W
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
RESISTOR CASE STYLE:TO-220
VOLTAGE RATING:250V